FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  1. Jakie zabiegi wykonam w ramach umowy z NFZ?

Pełen wykaz świadczeń realizowanych przez UCS w ramach umowy z NFZ znajdą Państwo w poniższym linku: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000193/O/D20170193.pdf

Są to m.in. kontrolne badania lekarskie, ekstrakcje zębów, usuwanie złogów nazębnych, leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi dzieci do 12 roku życia.

Usługi refundowane dotyczą osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym.

  1. Czy w UCS wykonam pantomogram?

Tak, od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni wolnych od pracy), w godzinach 7:30 – 14:45.

Ponadto Zakład Radiologii wykonuje tomografię komputerową CBCT żuchwy, szczęki, zębów, zatok szczękowych, stawów skroniowo-żuchwowych, cefalomerię oraz zdjęcia wewnątrzustne.

  1. Czy podczas jednej wizyty mogę usunąć więcej niż jeden ząb?

Taką decyzję może podjąć jedynie lekarz oceniając stan zdrowia Pacjenta oraz stopień trudności zabiegu.

  1. Jak długo trwa leczenie kanałowe?

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii przewiduje wizytę dwugodzinną dla Pacjentów leczonych endodontycznie. Długość całego przebiegu leczenia jest ustalana z lekarzem podczas wizyty.

  1. Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Należy pamiętać, że leczenie endodontyczne w ramach umowy NFZ dotyczy wyłącznie zębów siecznych oraz kłów górnych i dolnych. Wyjątek stanowią osoby poniżej 18 roku życia oraz Pacjentki ciężarne.

  1. Czy mogę umówić wizytę u studentów lub stażystów?

Wizyty w asyście studentów odbywają się wyłącznie w roku akademickim, tj. październik – czerwiec. Wizyty z udziałem stażystów odbywają się cały rok. Nie wszystkie zabiegi są przeprowadzane w asyście studentów lub stażystów. Dokładnych informacji na temat dostępnych usług udzielą Państwu Rejestratorki, które są na bieżąco informowane o stopniu zaawansowania grup dydaktycznych.

  1. Jak powinienem się przygotować do wizyty u stomatologa?

Przed wizytą wskazana jest standardowa higiena jamy ustnej. Ważnym jest zjedzenie posiłku, szczególnie w przypadku zabiegów dotyczących ekstrakcji zębów.

  1. Czy zabieg mojego dziecka może się odbyć przy użyciu gazu rozweselającego?

Decyzję o użyciu gazu rozweselającego podejmuje lekarz. W pierwszej kolejności są Państwo umówieni na wizytę konsultacyjną.

  1. Boli mnie ząb, co mogę zrobić?

Od poniedziałku do piątku, od godz. 7:30 prowadzone są dyżuru, podczas których udzielamy pomocy Pacjentom zmagającym się z bólem.

Prowadzony jest dyżur z zakresu leczenia zachowawczego oraz dyżur chirurgiczny.

Ponadto działamy również w ramach Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. Przy ul. Emilii Plater 21 od 19:00-6:30

  1. Czy wizyta komercyjna skróci czas oczekiwania?

Wszystkie Zakłady w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii pracują wyłącznie w ramach harmonogramów ustalonych z NFZ, toteż niemożliwym jest przyspieszenie terminu poprzez umówienie wizyty komercyjnej.

  1. Jak dojechać do Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii?

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii jest zlokalizowane przy ul. Binieckiego 6. To krótka uliczka na terenie Kampusu Banacha. Wejście dla Pacjentów jest przewidziane od ul. Księcia Trojdena. Od ul. Banacha wejście jest wyłącznie dla Personelu.

  1. Czy muszę się rejestrować przed przyjściem na wizytę?

Obecność w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii sugerujemy ok. 15 minut przed zaplanowaną godziną wizyty. Jest to związane z wypełnieniem ankiety dotyczącej zachorowania na COVID-19 oraz pomiarem temperatury. Po wypełnieniu ankiety, Asystentka wydrukuje bilet do Stanowiska Rejestracyjnego, w którym zostaną Państwo poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości. Zostaną dopełnione formalności z zakresu rejestracji, a następnie Rejestratorka pokieruje Państwa do odpowiedniej poczekalni, z której zostaną Państwo zaproszeni na wizytę.

  1. Czy Uniwersyteckie Centrum Stomatologii używa znieczulenia ogólnego w trakcie leczenia?

Nie, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii nie stosuje narkozy zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci.