Szkolenie w ramach programu Osteoporoza Mazowsze

Szkolenie w ramach programu Osteoporoza Mazowsze

W ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego”, Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. serdecznie zaprasza przedstawicieli zawodów medycznych na szkolenie na temat profilaktyki i leczenia osteoporozy.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w dniu 19 września 2022 r. w godz. 11:00-14:00 na platformie komunikacyjnej Microsoft Teams.

Spotkanie poprowadzi Pani dr n. med. Iwanna Dubczak, lekarz specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, reumatologii i nefrologii.
W ramach szkolenia zaprezentowane zostaną najnowsze zalecenia kliniczne i rekomendacje dotyczące metod profilaktyki pierwotnej, diagnostyki oraz leczenia osteoporozy, a także zapobiegania złamaniom osteoporotycznym i upadkom.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 19 września 2022 r. do godziny 9:00,poprzez wypełnienie formularza dostępnego tutaj.

Formularz zgłoszeniowy zawiera również pre-test, po wypełnieniu którego nastąpi automatyczne zgłoszenie do udziału w szkoleniu. Po weryfikacji danych, otrzymacie Państwo na wskazany w formularzu adres email, niezbędne informacje do udziału w szkoleniu na platformie MS Teams CM WUM.

Plan szkolenia

 1. Definicja
 2. Body Mineral Density
 3. Osteoporoza pierwotna
 4. Czynniki ryzyka
 5. Dane epidemiologiczne
 6. Diagnoza
 7. Leczenie
 8. Dieta
 9. Aktywność fizyczna
 10. Zapobieganie urazom i prewencja upadków
 11. Leki
 12. Rehabilitacja i zabiegi fizykalne
 13. Bibliografia

Udostępnij