Szczepienia p. COVID-19

Szczepienia

Terminy

Szczepienia odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 21:00.

Zapisy prowadzone są przez IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub drogą mailową: kontakt[at]cmwum.pl

Szczepienia

Kwestionariusz

Idziesz na szczepienie przeciw COVID-19? Pobierz i wypełnij odpowiedni kwestionariusz badania przesiewowego przed szczepieniem lub wejdź na swoje Internetowe Konto Pacjenta wypełnij i wyślij go on-line do punktu szczepień.
 
1. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 (pdf do pobrania)
2. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 (pdf do pobrania)
 
Kwestionariusz należy wypełnić 24 godziny przed szczepieniem.
Nie można wypełnić online kwestionariusza za niepełnoletnie dziecko.

Rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą i dodatkową dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Do przyjęcia szczepienia uprawnieni są również pracownicy zatrudnieni w szeroko pojętej opiece zdrowotnej (niezależnie od formy zatrudnienia) wykonujący zawody niemedyczne w tym personel pomocniczy czy administracyjny placówek leczniczych taki jak przykładowo rejestrator czy salowa pod warunkiem, że mają bezpośredni kontakt z pacjentami chorymi na SARS-CoV-2 lub materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Ponadto, uprawnieni do przyjęcia szczepienia dawki przypominającej są również uczniowie szkół oraz studenci uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.

Osoby z zaburzeniami odporności, które przyjęły obie dawki szczepionki Astra Zeneca lub jedną dawkę szczepionki Johnson & Johnson nie otrzymują dawki dodatkowej uzupełniającej w podstawowym schemacie szczepienia.

Jednocześnie te osoby spełniające kryterium podania dawki przypominającej, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej, są uprawnione do otrzymania dawki przypominającej preparatem Pfizer z zachowaniem odstępu minimum 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Decyzje o realizacji szczepienia u takich pacjentów każdorazowo podejmuje lekarz.

Studentów zapraszamy w godzinach od 12:00 do 16:00 po wcześniejszym kontakcie e-mailowym.