Laserobaria – skuteczna metoda leczenia kontuzji narciarskich

Laserobaria – skuteczna metoda leczenia kontuzji narciarskich

Sporty zimowe są znakomitą formą aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Niemal 40 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach lub desce. Wybierając narty, snowboard czy biegówki może być jednak narażeni na liczne kontuzje. Jeżeli po powrocie z wyjazdu odczuwamy ból, powinniśmy natychmiast udać się do lekarza. Skuteczną rehabilitację po kontuzjach i urazach ortopedycznych umożliwia metoda laserobarii.

Kontuzje na stoku narciarskim mogą przydarzyć się każdemu. Są na nie narażeni zarówno początkujący, jak i doświadczeni amatorzy sportów zimowych.

– Na szczęście mamy już w Polsce sytuację, w której coraz więcej osób rozumie, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna – mówi angiolog, prof. dr hab. Aleksander Sieroń, twórca metody laserobarii. – Rośnie zainteresowanie sportami zimowymi, i to znakomita wiadomość, niemniej, jak każdy sport, również jazda na nartach może być przyczyną licznych kontuzji – wyjaśnia prof. Sieroń. – Wyobraźmy sobie sytuację, w której dojdzie do nieprawidłowego wypięcia buta narciarskiego, wtedy nietrudno o różnego rodzaju zwichnięcia, skręcenia stawu skokowego czy urazy kolan. Jeżeli dojdzie też do upadku ucierpieć mogą łokcie czy nadgarstki – dodaje.

Laserobaria to uznana na świecie metoda, pozwalająca na szybkie zmniejszenie obrzęku po urazie, a także na znaczące zmniejszenie bólu. Jest niezwykle skuteczna przy leczeniu uszkodzeń kostno – stawowych: skręceniach, zwichnięciach stawu skokowego, urazach kolan, łokci i nadgarstków.

W innowacyjny sposób łączy takie metody, jak:

  •  tlenoterapia, pomagająca w szybkiej regeneracji uszkodzonej tkanki,
  •  ozonoterapia, działająca bakteriobójczo, wirusobójczo, a także przeciwgrzybiczo,
  • laseroterapia, znacząco przyśpieszająca regenerację.

Metoda daje możliwość lepszego utlenowania miejsca urazu. – Działanie zmiennych pól magnetycznych pozwala na rozszerzenie naczyń zwłaszcza żylnych, co umożliwia szybsze zmniejszanie obrzęku i w konsekwencji zniesienie bólu i przyśpieszenie powrotu do pełnej sprawności – wyjaśnia prof. Sieroń.

Zabiegi prowadzone są z wykorzystaniem innowacyjnego, wielofunkcyjnego urządzenia terapeutycznego Laserobaria 2.0_S. Połączono w nich takie metody, jak:

  • pole magnetyczne,
  • fototerapia światłem czerwonym i ultrafioletowym o ściśle określonej długości fali,
  • zwiększone ciśnienie tlenu czy ozonu.

Dzięki zastosowanemu połączeniu proces gojenia zostaje przyśpieszony – różne działania terapeutyczne, prowadzone wieloetapowo i wielopłaszczyznowo, wpływają na regenerację wszystkich struktur naszego organizmu.

Zapraszamy na zabiegi laserobarii do CM WUM.

Udostępnij