Laserobaria

lasero-

Czym jest laserobaria?

Jest odpowiedzią na problemy pacjentów związane z:

 • urazami kończyn dolnych i górnych, np. kontuzji sportowych,
 • pooperacyjnym leczeniu blizn i uniknięciu powstawania bliznowców,
 • cukrzycą, w przypadku wystąpienia stopy cukrzycowej i groźbą amputacji,
 • miażdżycą i zmniejszeniem przepływu krwi w kończynach dolnych
  i owrzodzeniem podudzi,
 • chorobą żylną skrzepowo – zatorową, powikłaniami po covidowymi polegającymi na miejscowym zwiększeniu krzepliwości krwi,
 • żylakami i zespołem niespokojnych lub ciężkich nóg,
 • pooperacyjnym leczeniem blizn (uniknięciem powstawania bliznowców),
 • poparzeniami i odmrożeniami oraz przeszczepami skóry,
 • silnym odczuwaniem bólu, związanego z przebytymi urazami.
lasero2

Jak to działa?

Metoda łączy:

 • hyperbarię tlenową, czyli miejscowe zwiększenie ciśnienia tlenu, które daje blisko 20 procentowe zwiększenie utlenowania chorej tkanki;
 • ozonoterapię, czyli zastosowanie ozonu na zainfekowaną tkankę, co ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, a także przeciwgrzybicze. Chory nie uzależnia się od działania ozonu, jak to się dzieje w przypadku stosowania antybiotyków;
 • laseroterapię, czyli działanie światła o określonej długości fali, umożliwia utworzenie nowych naczyń w miejsce uszkodzonych i znacząco przyśpiesza regenerację;
 • generator zmiennego pola magnetycznego, który ma działanie uśmierzające ból i jest alternatywą dla stosowanych przez chorych leków przeciwbólowych, niszczących śluzówkę żołądka.

Laserobaria

Przykłady wykorzystania

Urazy sportowe

Rozwiązanie dla osób uprawiających sport amatorsko i zawodowo. Pomaga nie tylko przy problemach naczyniowych, ale również przy uszkodzeniach kostno – stawowych. Dla uprawiających sporty związane z obciążeniem stawów, np. tenis, narciarstwo, bieganie, kolarstwo górskie, piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. Leczy urazy obejmujące: skręcenia, zwichnięcia stawu skokowego, kontuzje kolan, łokci i nadgarstków. Laserobaria pozwala na szybkie zmniejszenie obrzęku po urazie, zniesieni bólu i przyśpieszenie regeneracji.

Ból związany z urazami

Zastosowanie zmiennego pola magnetycznego powoduje wytwarzanie w organizmie beta endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Mają one również działanie przeciwbólowe, są nazywane endogennymi opiatami.

Laserobaria włącza naszą wewnętrzną stymulację antybólową, pozwala zmniejszyć jego odczuwanie od silnego (w skali 1:10 – 10) do lekkiego (2).

Żylaki

Zastosowanie laserobarii pomaga na usunięcie problemu gromadzenia się krwi w obrębie naczyń, co daje wymierny efekt estetyczny. U takich pacjentów występuje również efekt ciężkich nóg lub niespokojnych nóg. Zastosowanie laserobarii pozwala na usunięcie obu tych problemów.

 

Oparzenia i odmrożenia

Laserobaria ułatwia leczenie zniszczonych tkanek. Zmniejsza ból i przyśpiesza gojenie. Stosowana z sukcesem również po przeszczepach skóry – dodatkowe dostarczenie tlenu, działanie ozonu i zmiennych pól magnetycznych przyśpiesza wgojenie przeszczepu.

Po operacjach

Zastosowanie laserobarii po usunięciu np. cieśni nadgarstka pomaga nie tylko na szybszą regenerację tkanek, ale również nerwów. Pozwala na skuteczniejsze wygojenie ran i uniknięcie bliznowców.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić? Skorzystaj z formularza:

  Wskaż jakiego tematu dotyczy kontakt: