Laserowa, nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa, nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laser MonaLisa Touch™ został stworzony specjalnie z myślą o zdrowiu intymnym kobiet.
Zabiegi wykonane przy jego użyciu są zupełnie lub nieznacznie inwazyjne. Po ich wykonaniu potrzebny jest minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak.

W zabiegach wykorzystywana jest wielozadaniowa platforma Sectum. W trakcie zabiegów ginekologicznych używany jest specjalnie ukształtowany aplikator, zapewniający bezbolesne, nieinwazyjne i niechirurgiczne leczenie, które pozwala pacjentkom na powrót do codziennych czynności zaraz po zabiegu.

Rehabilitacja po porodzie

Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy. Wpływa to na zmniejszenie odczuwania przyjemności w kontaktach intymnych. Zdarza się też, że po porodzie posłuszeństwa odmawia pęcherz i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™, uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. 

Zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Menopauza

Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak:

-suchość pochwy,
-ból podczas stosunku płciowego,
-podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem,
-wysiłkowe nietrzymanie moczu,
-zespół rozluźnienia pochwy.

Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji w trakcie kontaktów intymnych oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do niej. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, przez co następuje zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często ze sobą współistnieją:

– anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej),
– zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu MonaLIsa Touch™, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Estetyczna korekcja intymnych narządów zewnętrznych

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową.

Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

O zabiegach

Zabiegi laserem MonaLisa Touch™ korygujące zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia również pod każdym jego względem.To jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi.

Przygotowanie do zabiegu

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej.  Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.  W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Na zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™ można umówić się telefonicznie, dzwoniąc na numer 22 25077 77 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail kontakt@cmwum.pl

Opinie ekspertów

Zapotrzebowanie na lecznicze i/lub kosmetyczne zabiegi żeńskich narządów płciowych nieustannie wzrasta. Naturalne procesy starzenia, a w szczególności atrofia pochwy, mogą mieć istotny wpływ na układ rozrodczy kobiety, powodując poważne problemy natury fizjologicznej i psychicznej. Zabieg z wykorzystaniem MonaLisa Touch™ stał się uniwersalnym i niezastąpionym sposobem, by przeprowadzić regenerację błony śluzowej pochwy oraz operacje narządów rodnych. Moim zdaniem, aparatura ta jest wyjątkowo skuteczna i pozwala zapewnić moim pacjentkom nie tylko doskonałe rezultaty, ale również maksymalny komfort. Rezultaty leczenia zaniku błony śluzowej widoczne są już w miesiąc po wykonaniu jednego zabiegu, a w przypadku chirurgicznej korekcji nieprawidłowości kształtu pochwy wyniki widoczne są natychmiast.

lek. med. Stefano Salvatore Kierownik działu urologii i ginekologii IRCCS San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy

Przeprowadzone przez nas badania histologiczne błony śluzowej pochwy u kobiet doświadczających zmian atroficznych wykazały, że zabiegi MonaLisa Touch™ wykonywane przy pomocy SmartXide2 V 2 LR odbudowują błonę śluzową i przywracają ją do stanu sprzed menopauzy tak, jak zastępcza terapia estrogenowa. System laserowy, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego, fizycznie stymuluje powierzchnię nabłonka i tkankę łączną, oraz zasadniczo odmładza błonę śluzową pochwy.

Prof. Alberto Calligaro Profesor histologii i embriologii Uniwersytet w Pawii – Włochy

Udostępnij